על גבי קואקס HD מצלמות

איך יכולים בעלי תשתית אנלוגית לעבור לטכנולוגיה עם רזולוציה גבוהה?

או

מה זה HD CCTV

מצלמות אבטחה מבוססות רשתות IP העלו את דרישות לקוחות הקצה לרזולוציות חדשות. אם פעם מצלמות אנלוגיות נמדדו בקווים והגיעו בשיאן ל-650  או אפילו ל-700 קוים, הרי שדור הרשת ומערכות מבוססות טכנולוגית IP דיבר כבר במגה פיקסלים. מצלמות HD הפכו למוצר סטנדרטי ודרישה בסיסית בכל פרוייקט חדש.

אבל מה יעשו כל בעלי המערכות האנלוגיות? מה יעשו כל המשתמשים שאינם יכולים לעבור למערכות מבוססות IP מסיבות בטחוניות ואבטחת מידע? איך יקבלו גם הם פתרון ברזולוציה גבוהה בלי לשנות את התשתיות הקיימות?

המענה לדרישה זו הוא בטכנולוגיה הדיגיטלית אשר משמשת כיום בצורה נפוצה בתעשיית הטלויזיה מזה מספר שנים, שנקראת HDSDI שהיא קיצור של High Definition Serial Digital Interface . זו טכנולגית העברת מידע חזותי על כבל וידאו מסוג RG59 (רצוי שיהיה בעל סיכוך טוב ולא משהו זול, ההסבר בהמשך) בצורה לא דחוסה כך שמוצא המצלמה הינו רציף ללא דחיסה ועיכוב כל שהוא. הסטנדרט שנבחר לכך הוא SMPTE 292M שנוצר ע״י איגוד מהנדסי הקולנוע והטלויזיה (  Motion Pictures Television Engineers Sound & ).

קצב העברת המידע הוא1.485 Gb/s   והתדר הוא 750 Mhz  ידוע כבר שהדור הבא של הסטנדרט הזה יהיה בקצב של 3G וכך הוא גם ייקרא 3G-SDI .

אז מה בעצם היתרון ולמה בכלל לעבור לטכנולוגיה הזו?

קודם כל אין דחיסה. המצלמה שמיוצרת בטכנולוגיה זו מוציאה את המידע ללא דחיסה ויכולה להעביר תמונות ברזולוציה של 2 מגה פיקסל בקצב של עד 1080p/30fps כלומר עד 1920×1080 פיקסלים לכל תמונה, מה שנותן יכולת הקלטה ושחזור באופן בלתי רגיל שגם במערכות IP טובות לא תמיד מתקרבות לכך.

להמחשה של האיכות מצורפת כאן תמונה של צילום המחשה של קווי רזולוציה:

resolution lines

דבר שני, המערכות הן Plug&Play אמיתיות כמו במערכות אנלוגיות מה שלא מצריך ידע ברשתות, וכל זאת על גבי כבלי קואקס רגילים ללא צורך בהחלפה של תשתית. חשוב להדגיש שאיכות כבל הקואקס RG59 שבו משתמשים במערכות HD SDI חשובה לאין ערוך, וכבל זול עם גיד מרכזי נחות ועם סיכוך דליל יגרמו לירידה בתדר העברת המיע וכמובן יורידו את איכותו, מה שיעלים את עצם המעבר לטכנולוגיה דיגיטלית.

דבר שלישי רזולוציה גבוהה במחיר סביר. עלות מצלמה עם יציאה דיגיטלית שהיא בעלת רזולוציה שוות ערך ל-1200 קווים עולה חצי מעלות מצלמת IP באותה רזולוציה.

מצורפת טבלה אשר ממחישה את ההשוואות שבין טכנולגיה אנלוגית, טכנולוגיית IP ו-HDSDI:

מצלמות אבטחה HD

HD השוואות בין מצלמות אבטחה אנלוגיות לבין מצלמות

 אז איפה החסרונות ישאלו הספקנים?

כבל הוידאו בין המצלמה לבין מערכת ההקלטה, יכול להגיע עד למרחק של 100 מ׳ בלבד, וגם זאת בתנאי שמשמשים בכבל איכותי. חשוב להדגיש שבגלל התדר הגבוה וכמות המידע שעוברת על הכבל, שימוש בכבל נחות וזול יגרום לאובדן איכות ויקצר את המרחק האפקטיבי של יעילות התמונה.

יתרון אחר שיש למערכות מבוססות IP על מערכות HD-SDI הוא בנפח ההקלטה. מכיוון שהמידע אינו דחוס שטח האחסון על כוננים קשיחים יותר מכפול מהנדרש למערכות IP באותן רזולוציות.

אז מה היה לנו כאן לסיכום והאם זה הכיוון העתידי?

אין ספק שמערכות דיגיטליות HD ללא דחיסה הגיעו כדי להישאר, וגם הצפי לטכנולוגיה חדה יותר כבר כאן, ועוד לא דיברנו על מערכות HD-BaseT העתידיות שהן מערכות שמשלבות את טכנולוגית ה-SDI עם טכנולוגית ה-IP על כבל רשת Cat5 יחד עם המתח, והכל בקצבים מהירים ובאיכות מדהימה.

למידע נוסף : רמי 054-5448266

Leave a Reply

Your email address will not be published.